+90 258 371 50 55

Blog

27/01/2018

Plastik Endüstrisi için Kireç Temizleme Çözümleri


Kategori:İpuçları & Yardım Ticari & Endüstriyel HVAC 
Gönderen: admin

Plastik imalatında doğru sıcaklık kontrolü verimli çalışmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Suyun oluşturduğu kireç ve çamur gibi istenmeyen çökeltiler üretim için gerekli olan uygun ısı transferini engellemektedir. Bu durum kalıplara dökülen plastik ürünlerin hatalı çıkmasına ve verimsiz iş süreçleri ile karşılaşmanıza neden olmaktadır. Temiz olmayan makine ve ekipmanlardan çıkan fire ürünler, üretim tesisinde yer alan her bir bölüm için kârlılığın azalmasına ve yüksek üretim maliyetleri ile karşılaşmanız demektir. 

Üretim sürecini verimli hale getirecek koruyucu bakım ve temizlik uygulamaları ile ortaya çıkabilecek makine arızalarını ve üretim firelerini önleyebilirsiniz. Goodway'in soğutma kanallarının temizliği ve bakımı için ürettiği etkili kireç çözme ürünleri, suyun oluşturduğu tortuları yok ederek, makine veya ekipmanın daha verimli çalışmasını sağlamaktadır.

Örneğin Plastik endüstrisinde kullanılan Ekstrüzyon makinesindeki su kanallarından geçen soğutma suyu akış hızı plastiğin kalıbın şeklini doğru ve tam alması için çok önemlidir. Su kanallarında oluşan kireç ve diğer tortular ısı transferini yani plastiğin soğutulması işlemini verimli şeklide gerçekleştirmesine engel olur. Bu durum ideal ürün çıkış süresini geciktirir ve istenmeyen firelerin artmasına neden olur.

Böyle bir durumda kullanılacak en iyi çözüm, soğutma kanallarının Goodway'in ürettiği ScaleBreak® kireç çözücü kimyasalı ile temizlenmesidir. Soğutma kanallarında dolaştırılan ScaleBreak sayesinde makinede yer edinmiş kireç, çamur ve diğer tortulardan tamamen kurtulabilir ve Ekstrüzyon makinenizi ilk günkü verimliliği ile çalıştırabilirsiniz. 

Goodway kireç çözme kimyasalları kalıpların soğutma kanallarında biriken tortuları temizlemek, tortu oluşumunu önlemek için makinelerinize zarar vermeden gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Goodway'in kireç çözme kimyasallarının makine kanalları içerisine pompalanması ve çevrilmesi için yenilikçi pompa sistemleri bulunmaktadır.

Goodway Kireç Çözücü Kimyasalları ve pompaları 

- Kalıplar
- Borular
- Pompalar
- Chillerler
- Ekstrüderler
- Sıvı Soğutucular
- Soğutma Kuleleri
- Hidrolik Soğutucular
- Fanlı Isıtma ve Soğutma Cihazları
- Soğutma Suyu Depoları
- Plakalı Isı Eşanjörleri
- Kabuk ve Boru Tipi Isı Eşanjörleri
- Sıcaklık Kontrol Üniteleri (TCU'lar)

gibi makine ve ekipmanları etkin bir şekilde temizleyebilmektedir;